Cuma, Kasım 27, 2009

Tap Tap Revenge Metallica "Master master!!" [ipa]


Eveeet ipoddaki favori oyunlarımdan birisine geldik. Tap tap revenge metallica!

Öncelikle şarkı listemizden başlayalım

* Enter Sandman
* Sad But True
* King Nothing
* All Nightmare Long
* Some Kind of Monster
* Master of Puppets
* Seek & Destroy
* Fuel
* One
* For Whom the Bell Tolls

Fena bir liste değil ama gönül isterdi ki the four horsemen çalalaım, orion çalalım creeping death çalalım ama sağlık olsun.
Master of Puppets oyunumuzun final noktası gibi bir şey. Extreme seviyesindeki her şarkıyı %85'lik başarıyla çaldıktan sonra buna ulaşabiliyoruz. Ama gözünüzü korkutmasın direk extreme'den başlayabilirsiniz oynamaya, en fazla iki denemede her şarkıyı halledersiniz. Kısa sürede de master of puppets'a ulaşırsınız.

Oyunda ilginç özellikler var, mesela çalarken bomba şeklinde notalar düşüyor yolunuza o notalara basmamanız gerekiyor aynı şekilde uzun süre strum yaparsanız bir kalkan özelliği geliyor. Bu kalkanı kullanıp bir süre bombalardan kaçınabilirsiniz.
Yine buna benzer bir özellik daha var, uzun süre strum yapınca 16x adında bir özellik açılıyor. 15 saniyeliğine 16 kat fazla puan alıyorsunuz.

Oyunun çalış tiline gelirsek öncelikle oyunda enstruman seçemiyorsunuz. Yani gitar, davul, bas çalmıyoruz direk şarkıyı çalıyoruz. Mesela şarkıda gitarın sustuğu yerde baterinin hi-hat'ine vurabiliyoruz. Güzel bir özellik gibi gözükse de hiç de öyle değil doğrusu. Ayrıca enstruman çalmadığınızdan kanal sistemi de yapılmamış. Yani şarkıyı çalarken bastığınız yanlış notalarda ses gitmiyor şarkı aynı şekilde devam ediyor. Bu da can sıkıcı bir durum...

Oyunun genel hatları böyle, hernekadar eksikleri olsa da metal çalabileceğimiz bir oyun olması bile onu sevmemize yetiyor. Bu oyunu kaçırmamalısınız!

http://hotfile.com/dl/21848706/da78e85/Tap_Tap_Metallica_Revenge_1.0-Sebastian88.ipa.html


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder